Někteří lidé pracují velmi usilovně na svém osobnostním rozvoji. Absolvovali spoustu odbloků, sezení s terapeuty, vyzkoušeli různé metody, přečetli množství knih a pořád nic. V jejich životě se neprojevuje žádná změna nebo jen velmi malá. Stále přešlapují na místě.
I já mám takové klienty. Zrovna dnes mám za sebou rozhovor na toto téma, o který...

MEDITACE - z vlastní zkušenosti vím, že je to úžasně a užitečně strávený čas. Znáte tu neustále hrající desku v hlavě? Stále se točící myšlenky, otázky, pochybnosti, dialogy v hlavě, konstruujeme různé scénáře, vytváříme si domněnky, dostáváme se do vypětí a stresu. Tohle všechno můžeme díky meditaci eliminovat. Je to také cesta sebepoznání a...

Přátelství - co to pro vás znamená? Kolik máte opravdových přátel? Nemyslím známé, které rádi vidíme, rádi si povykládáme, když se potkáme, usmějeme se na sebe, … Jsou taky důležití, nijak tento vztah neznevažuju, ale teď mám na mysli jiný druh vztahu.
Takový ten pocit spřízněnosti v hloubi duše. I když třeba bydlíme daleko od sebe, nevidíme se pár...

Dnes jsem se byla projít. Šla jsem jen tak bezcílně do polí ve své rodné vesnici. A najednou jsem se ocitla na místě, kde to moc dobře znám. Na kopci na polní cestě nad svým rodným domem. Kolem pooraná pole, samé bláto, nádherný výhled na vzdálené kopce a vedle mě hnojiště. To samé smradlavé teplé kouřící hnojiště jako před...

S jedním klientem se nám povedlo krásně rozebrat slovo "NAPLNĚNÝ".
Ptám se ho: "Naplňuje tě tvoje práce?"
On: "Co to vlastně znamená naplňuje?"
"No, jednoduše. Naplňuje tě energií nebo ti ji odebírá?"
"Odebírá."
"A co tvůj partnerský vztah? Dává nebo odebírá?"
"Bohužel, odebírá."
"A co ti teda energii dodává? Kde bereš energii k životu?"...

Velký učitel

16.09.2020

Chodí ke mně na kraniosakrální terapii jeden úžasný chlapeček, prvňáček. Je to velký "učitel". Dnes mi například říká: "Jahody já nemám rád. Mám z nich ale rád zmrzlinu. Ale ne takovou tu zmrzlinu, jak led. Led já nemám rád. Jedině v pití s brčkem."

Při jedné terapii se mě klientka zeptala, proč je jí pořád tak smutno, divně, nedobře. Vždyť jsme přece minule udělaly ten odblok, tak proč už není v pohodě? A tak mě napadlo přirovnání:

Dostala jsem dárek - Thajskou masáž. Nevěděla jsem přesně, o co jde, měla jsem ale nějakou představu a byla jsem plná pochybností a obav. Nemám ráda tvrdé techniky, praskání těla, prudké záškuby,... Vím, že zatuhlé svaly se dají uvolnit i velmi jemně a bez bolesti. Ale řekla jsem si, že je to dárek darovaný s tím nejlepším a nejlaskavějším...

Moji milí, když se nemůžeme vidět, jsem s Vámi v kontaktu aspoň přes mobil a sociální sítě. A dnes mi jedna moje úžasné klientka napsala: "Máš nějaký tip, jak zachovat klid v této době?"
Není jediná, kdo zažívá neklid, stres, strach, nepohodu,... a tak jsem se rozhodla odpovědět na její otázku Vám všem.
Já jsem se od...

Terapie Lux má sice zavřeno, ale já nezahálím. Šiji roušky. Myslela jsem, že pouze pro nejbližší rodinu a případně pár známých. Vůbec mě nenapadlo nabídnout je mým rodičům, protože mamka pracuje v nemocnici, tak jsou přece zásobeni. Ta ale, jakmile zjistila, že je šiji, hned volala a prosila o roušku pro sebe a kolegyně a kolegyně na dalších...

Ve chvíli, o kterou se s Vámi chci podělit, se mi zřejmě přání nezačala plnit. Ta se plnila vždy. Jen jsem v tu chvíli pochopila a uviděla, že se skutečně plní a začala jsem víc kontrolovat, co si přeji, co vysílám a pozorovat, jak vše funguje.
Seděla jsem asi tak před 5 lety na terase, pozorovala svoji dceru...