BREUSSOVA MASÁŽ

Velmi jemná energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře třezalkovým olejem. Řeší duševní, energetické a tělesné blokády.

Významným způsobem regeneruje a vyživuje meziobratlové ploténky. Speciálními jemnými pohyby se vmasírovává třezalkový olej. Tím se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění míšních nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla. Každý z těchto nervů má vliv na určitý orgán v našem těle.

Při Breussově masáži se také automaticky ošetřují akupresurní body, které jsou vyústěním spojnic orgánů a jsou uloženy podél páteře na meridiánu močového měchýře. Aktivováním těchto bodů dochází, kromě výrazného uvolnění páteře a odstranění bolesti zad k hluboké detoxikaci až na úrovni těchto orgánů a často i k vyřešení různých psychických blokád.

Jelikož je masáž velmi jemná, nejsou známy kontraindikace. Pouze v těhotenství se tato masáž nedoporučuje, protože se masáž provádí v leže na břiše.

Velmi ráda kombinuji tuto masáž s kraniosakrálním ošetřením. Jsou to pak opravdové lázně pro tělo i duši a hluboký relaxační zážitek. Samostatně tuto masáž neposkytuji.

Upozornění: u citlivých lidí se světlou pletí může hypericin (jež třezalka obsahuje) vyvolat fotosenzibilitu po pobytu na slunci, jejímž projevem je svědění nebo skvrny na kůži. Proto se po masáži třezalkovým olejem 24 hodin nesluňte.

*olej známý již od starověku. Ve starověké Spartě se mu pro jeho úžasné působení na lidské tělo říkalo balzám - třezalce se proto dodnes v Řecku říká balsamochorto - balzámová rostlina. Výrazně efektivní je třezalkový olej pro potlačování ischiasu a revmatických bolestí, bolestí kloubů a otokům...