Dornova metoda

Dornova metoda je jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny zpět do svých původních správných poloh. Současně se tím otevřou brány energie, které mohou v člověku lépe proudit. Obnoveným správným usazením kloubů a obratlů se tělu vrací rovnováha a pružnost.

S klientem pracuji ve stoje, v sedě i v leže. Klient aktivně spolupracuje lehkými kývavými pohyby.

Četnost ošetření je individuální a již po jednom až dvou ošetřeních by se měla dostavit úleva. Ve vleklých a těžších případech může léčení trvat i několik měsíců. Důležitá je i spolupráce pacienta, který by měl doma provádět samostatná cvičení.

Dornova metoda:

  • vyrovnává statiku těla
  • navrací tělu pružnost
  • může pomoci u různých potíží a bolestí pohybového aparátu jako jsou bolesti zad, kyčlí, kolen, tenisový loket, skolióza
  • vyrovnává rozdílnou délku dolních končetin (pokud se nejedná o vrozenou vadu)
  • může pomoci při potížích s čelistmi a polykáním.

Dornovou metodou mohou být ošetřeni téměř všichni lidé, pokud jsou jen trochu mobilní.

Ošetření se neprovádí při akutních zánětech, těsně po operacích a při osteoporóze v pokročilém stádiu.

Tato metoda je pojmenována po svém objeviteli Dieteru Dornovi, který si sám poškodil páteř při nadzvedávání těžkého kmene. Pomohl mu starý sedlák, o němž se dozvěděl, že umí pomáhat lidem, kteří mají problémy s páteří. Dorn byl touto rychlou a účinnou pomocí ohromen a chtěl se to naučit sám. Po smrti sedláka se pokoušel podobně pomáhat lidem a dál intuitivně rozvíjel svou metodu.