Jak se mi začala plnit přání

09.02.2020

Ve chvíli, o kterou se s Vámi chci podělit, se mi zřejmě přání nezačala plnit. Ta se plnila vždy. Jen jsem v tu chvíli pochopila a uviděla, že se skutečně plní a začala jsem víc kontrolovat, co si přeji, co vysílám a pozorovat, jak vše funguje.
Seděla jsem asi tak před 5 lety na terase, pozorovala svoji dceru a bývalého manžela na zahradě, sousedovi slepice, jak hrabou za plotem a vzpomněla jsem si na své dětství na vesnici. Na ten pocit, držet slepici. Ta zvláštní hebkost peří, křehké kostičky, teplo pod peříčky,...a jen tak mimochodem mi proběhla hlavou myšlenka: "Kéž by si tak Jolanka mohla pochovat slepici." 
A v tu chvíli propadla jedna sousedovic slepice pod plotem k nám na zahradu. Za 3 roky, které jsme tam už bydleli se to nikdy nestalo a najednou byla slepice u nás. Z pochování slepice nebyla až tak nadšená Jolanka jako já, ale to není podstatné. Důležité bylo v tu chvíli moje pochopení. Jeden z mých "aha momentů". Toto byl nezpochybnitelný důkaz!
A tak jsem začala se svými přáními pracovat. Nejdřív jsem zkoušela a vnímala splněné podobné drobnosti a "nedůležité" věci jako s tou slepicí. Časem jsem si troufla i na velké životní sny, zdánlivě úplně nemožné věci a tak jsem se přesvědčila a stále přesvědčuji, že nic není nemožné. Jistě jste už četli nebo slyšeli: "Co je možné ve tvojí mysli, je možné i ve skutečnosti." Ne všechno je tak rychlé, věci mají určitou setrvačnost, ale na všechna přání se určitě dostane.
Nedávno jsem ve svém počítači narazila na soubor 108 přání. To jsem měla v rámci jednoho sebepoznávacího cvičení napsat seznam 108 přání. Nedokázala jsem jich tehdy sepsat 108, "jen" 86 a i tak to byla docela fuška. Od doby jejich sepsání uplynuly 4 roky a já jsem na tento seznam úplně zapomněla. A teď je většina těch přání splněna. Nevěřila jsem při jejich čtení svým očím, nemohla jsem vůbec uvěřit tomu, jak jsem se tehdy cítila, jak jsem žila, jaké dnes už pro mě samozřejmosti jsem si přála a jen jsem nevěřícně zírala, kolik přání z těch 86 se už splnilo. 
A tak mám nyní úplně jiný život. Od základu. A téměř každý den mi přináší nová splněná přání. 

Přeji i Vám hodně splněných přání.