Energetická analýza života

08.01.2021

S jedním klientem se nám povedlo krásně rozebrat slovo "NAPLNĚNÝ".
Ptám se ho: "Naplňuje tě tvoje práce?"
On: "Co to vlastně znamená naplňuje?"
"No, jednoduše. Naplňuje tě energií nebo ti ji odebírá?"
"Odebírá."
"A co tvůj partnerský vztah? Dává nebo odebírá?"
"Bohužel, odebírá."
"A co ti teda energii dodává? Kde bereš energii k životu?"
"Koníčky, sport."
"A myslíš, že toto stačí dotovat ty další 2 oblasti? Už víš, proč jsi pořád tak unavený a skleslý? Tak kterou oblast začneš měnit jako první?"
...

Ano přátelé. Tak jednoduché je, udělat si energetickou analýzu života. Rozdělte si svůj život na jednotlivé oblasti. Např.: práce, partnerský vztah, rodičovství, koníčky. Na každou oblast se nalaďte a popravdě si přiznejte, jestli vám energii dodává nebo odebírá. Podle toho přiřaďte + nebo -. Když nebudete umět takto jednoduše odpovědět, můžete každou oblast dále rozčlenit. Např. práce:
+ baví mě
+ výborný kolektiv
+ dobrý pocit z výsledku
+ výborné finanční ohodnocení
+ těším se tam
+ smysluplná užitečná činnost
-  pocit frustrace
- jenom si na ni vzpomenu, svírá se mi žaludek
- úplně zbytečná činnost
- jsem tam jen kvůli penězům
- šéf na mě pořád řve.

Porovnejte počet plusů a mínusů a vyjde vám buď kladná nebo záporná bilance. Zkuste se vyhnout 0 pro jednoduchost. Takto projděte každou oblast a máte celkový výsledek.
Ideální stav a stav, kterého bychom měli dosáhnout, jsou samé +. Nebo by aspoň měli převažovat. Pokud žijeme dlouhodobě v záporné energetické bilanci, je pochopitelné, že se hlásí únava, smutek, psychické a později i zdravotní problémy. Pokud plusy převládají, zvládají nějaký čas dotovat záporné stránky života, ale dlouhodobě to dobré není a neměli bychom se s takovou bilancí spokojit.

Tak co? Jak dopadla vaše energetická analýza? Jaká je bilance vaší životní energie? Jste v plusu nebo v mínusu? Kterou oblast začnete měnit jako první?