JAK VYPADÁ CESTA ZA SVÝM JÁ?

22.03.2023

JAK VLASTNĚ VYPADÁ TA CESTA SEBEROZVOJE, CETSA HLEDÁNÍ SEBE SAMA? Jak se na ní budu cítit, co na ní budu zažívat?

Je to tak nějak, jako když jde v pohádce princ vysvobodit princeznu. Některý si jede jen tak na pohodičku na koníčku, občas pokecá s ptáčkama, s rybkama, během cesty jen tak mimochodem někomu pomůže nebo ho přibere sebou, na konci porazí draka, políbí princeznu a je to 🥳

No ale třeba takový Velen má cestu za svou Večernicí sakra náročnou. Několikrát má pocit, že už nemůže dál, téměř umírá žízní, ale: "Jen se neotáčej!" A on vydrží a jde dál, udělá ještě jeden krok a v tom střih a má to za sebou a je v úplně jiném prostředí.
A tak je to i na té naší cestě. Máme pocit, že už nemůžeme, toužíme se otočit, vrátit, vzpomínáme na "sladkou nevědomost". Ale když neuhneme stranou, uděláme ještě jeden krok klidně i vstříc strachu, tak najednou nastane průlom. Strach zmizí, cesta se otevře a jdeme dál už lehčeji.

A tak jde i Velenek. A i když o tom vůbec neví, stojí při něm stále jeho ochránci Slunečník, Měsíčník a Větrník. Občas mu kladou do cesty překážky, občas mu tajně pomáhají. I my máme své průvodce, anděly strážné, otce Vesmír, Boha, … a ti nám kladou různé nástrahy, ale vždy nás střeží a nenechají nás na naší cestě padnout. Vždy stojí při nás, i když se tomu dá někdy jen těžko věřit.

A na konci cesty je princezna, půlka království k tomu a "žili šťastně až do smrti" 💚

A v tomto podobenství je to na naší vědomé sebepoznávací cestě NALEZENÍ SEBE SAMA, ŽIVOT VE ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ, LÁSCE A HOJNOSTI.


Nebo jste si mysleli, že pohádky jsou vymyšlené? Je tam spousta poselství. A to ani nemluvím o Matrixu, Marvelovkách a spol. 😎😉