LÁSKA vs. VÁLKA

21.06.2022

Už tě obtěžují neustálé hádky, výčitky, dokazování, kdo měl pravdu, čekání, kdy už přijde a uzná chybu, tichá domácnost apod.? Pokud s tím chceš skoncovat, začni sám u sebe. Nemůžeš očekávat, že se změní ten druhý. Jediné, co můžeš ovlivnit, jsi ty, tvoje chování a tvoje reakce na druhé.

Až se ocitneš v situaci, kdy budeš mít chuť na svého partnera řvát, protože tě něčím vytočil nebo se na týden odmlčet nebo něco dalšího z obvyklých scénářů, které vedou k bolesti, uvědom si, co opravdu chceš. Chceš vztah nebo válku? Chceš lásku nebo hádku? A podle toho reaguj.

Pokud chceš budovat láskyplný vztah, polkni teď všechna jedovatá slova, která tě napadají. Jen otevři své srdce a přijímej s láskou třeba i bolavá slova svého partnera. Nepřihazuj "polínka do ohně". Klidně jeho křičení přejdi mlčením a jen posílej lásku. Ani hned poté, co emoce opadnou se k tomu nevracej, nehledej viníka, nevyčítej a nedožaduj se omluvy. Dej tomu čas. Stále jen posílej lásku a mysli na to, co tady buduješ a stále si opakuj: "Chci láskyplný vztah. Volím lásku, ne válku." Věř, že třeba za den, dva partner sám přijde s omluvou. A v tu chvíli je teprve čas na dialog, pokud to ještě vůbec budeš potřebovat 😉

Tímto postupně přejde i tvůj partner na tento druh řešení neshod. Jakoby se od tebe "nakazí" a hádky z vašeho vztahu postupně vymizí. Přestane být důležité být tím, kdo má pravdu, kdo je chytřejší, přestanete hledat viníka. Skončí boj. Pro vás oba začne být podstatnější budovat vztah v lásce a partnerství než vaše ego.

Pozor ale. Tím nechci říct, ať si necháte "srát na hlavu". To rozhodně ne. Jen umět vyjít z emociálně vypjaté situace bez hádky a nechat přijít ten správný čas k rozmluvě. K tomu skutečnému dialogu, který vztah buduje a posunuje, kdy si opravdu něco sdělíte a nejde jen o střílení "otrávených šípů".

Vše samozřejmě platí pro muže i ženy 😉