MILÁ ŽENO, NEBOJ SE SVÉHO VNITŘNÍHO MUŽE

17.10.2021

Milá ženo, neboj se svého vnitřního muže, bez něj nejsi kompletní a nemůžeš mít harmonické vztahy.

Poslední dobou mám pocit a taky se to projevuje v poradně, že je kladen důraz na naše ženství, ženskou energii, ženský princip. Ze všech stran na nás apelují, ať jsme zase ženami, opustíme mužský způsob chování, ve kterém jsme většinou spoustu let žili. Výchova nás k tomu jednoznačně tlačila.

Ano i já jsem toho zastáncem. Ať jsou ženy zase ženami a muži jsou opět muži. Pak se všichni budeme cítit spokojeněji, harmoničtěji, bezpečněji. Ale momentálně to vypadá, že je takový tlak na naši ženskou stránku, že se vychylujeme zase do opačné polarity. Místo, abychom vyrovnali oba své póly, vnitřní ženu i vnitřního muže, svého vnitřního muže odmítáme, bojíme se ho přijmout.

Tak dlouho jsme nebyly ženami, že se teď tak moc snažíme a máme strach, že když v nás bude jen kousíček mužské energie, nebudeme pro muže přitažlivé, nebudou nás chtít.

Ale tak to není milá ženo. Tímto způsobem jsme sice v opačné polaritě, ale opět nevyvážené. Je potřeba přijmout oba naše vnitřní archetypy. VNITŘNÍHO MUŽE i VNITŘNÍ ŽENU. Jinak budeme vytvářet opět závislé vztahy. Muž to vycítí a bude ze vztahu utíkat.

Vyrovnaný harmonický partnerský vztah můžeme mít pouze tehdy, když máme vyrovnanou vnitřní ženu a vnitřního muže. To platí samozřejmě pro muže i ženy. Ale mám tu zkušenost, že energeticky řídí vztah žena. Když spolu vyrovnáme tyto archetypy a naučím ji, jak s tím dál pracovat v realitě, jsou výsledky ve vztahu okamžité. Vztah je zase "načechraný", muž si ženy zase začne všímat, pečovat o ni, žena v něm zase vidí toho muže s velkým M, svoji oporu a zázemí, opět je mezi nimi touha a vášeň.

Zdravému partnerskému vztahu dávají základ už naši rodiče. Otec dává základ našemu vnitřnímu muži, matka vnitřní ženě. Důležité tedy je energeticky zharmonizovat vztah i s nimi. To můžete začít dělat hned teď pomocí meditace, kterou jsem pro to vytvořila: Meditace rodiče Také se zde dozvíte, co vnitřní muž/otec a vnitřní žena/matka pro náš život znamenají.