Můj tip, jak zachovat klid

31.03.2020

Moji milí, když se nemůžeme vidět, jsem s Vámi v kontaktu aspoň přes mobil a sociální sítě. A dnes mi jedna moje úžasné klientka napsala: "Máš nějaký tip, jak zachovat klid v této době?"
Není jediná, kdo zažívá neklid, stres, strach, nepohodu,... a tak jsem se rozhodla odpovědět na její otázku Vám všem.
Já jsem se od začátku vyhlášení nouzového stavu taky necítila zrovna dobře. Jako bych se dostala do role pozorovatele. Oddělila se mi duše a mysl od těla. Mysl analyzovala všechny ty informace, zprávy, stále nová rozhodnutí, opatření, omezení, snažila se udělat si svůj názor, vybrat v tom všem svoji pravdu a tu zpracovat. Duše byla v klidu a jistotě, že mně ani mým nejbližším nic nehrozí. Že nám nehrozí fyzické ani psychické nebezpečí, že vše zvládneme. Ale tělo! Tam to bylo horší. Absolutní stres, občas vlny strachu, špatně se mi dýchalo, nešlo uvolnit napětí, nešlo se mi do něj dostat při meditaci, nebyla jsem schopná přimět se cvičit, občas mi tekly z toho všeho v tichosti slzy, nešlo mi s tím nijak pracovat. Jen jsem věřila, že to přejde. 
A po dvou týdnech mého marného snažení přišla pomoc z venku. Ani v této době izolace nejsme sami. Naši opravdoví přátelé na nás myslí a přesně vědí, kdy a jak nás mají kontaktovat. A tak mi přišel odkaz na taneční meditaci. Nikdy jsem takovou meditaci nedělala a tak jsem to zkusila. A bylo to ONO! Během prvních pár tónů a pohybů jsem byla zpět. Jak jsem rozvlnila tělo v rytmu hudby a dechu, rázem se uvolnilo a byl v něm prostor pro mou duši a už zase byli spolu a cítila jsem, jak mou páteří projíždí energie. Byla jsem zpět "doma" - nádhera, euforie. A byl zpět můj klid, mír, víra, energie, pocit sounáležitosti, bezpečí. 
Tak tohle je můj tip. Najděte aktivitu, kde se celí propojíte. Aktivní meditaci. Např. některou z OSHO meditací, jógu, meditaci při chůzi nebo jako já meditaci tancem. 
A taky je výborné červené víno. Pod článek přikládám odkaz na video, díky kterému se zvýšila moje spotřeba červeného vína, a které mi kromě alkoholu nalilo do žil i velkou dávku optimismu :-D

Děkuji přátelé, za Vaši podporu, inspiraci, motivaci, za to, že na sebe myslíme a dáme si to najevo. 

https://youtu.be/k7axA-06sqk