Neseme si důsledky svých rozhodnutí - naštěstí

06.02.2022

"Musíš si nést důsledky svých rozhodnutí." řekl mi asi před 7 lety jeden příbuzný, když jsem ho požádala o pomoc. Byla to pro mě velká věc, pro něj v podstatě maličkost. Ale nesouhlasil s mým předchozím zásadním životním rozhodnutím, které mě přivedlo do této situace, tak mi prostě odmítl pomoct. Tehdy mě to bolelo a přišlo mi to tvrdé. Ale bylo to, samozřejmě, to nejlepší, co se mi mohlo stát.

Situace se nakonec vyřešila úplně jinak. Stálo mě to sice hodně bolesti, strachů, nervů, slz, ale dopadlo to nejlépe, jak mohlo. Kdyby mi tehdy pomohl, bydlela bych v jiném bytě, v jiném městě, potkávala se s jinými lidmi a celý můj život by se ubíral jinak. O tom by se dalo dlouze fantazírovat 😉 Ale vím, že jsem správně tam, kde jsem. Tato cesta mě vedla a stále vede k životu ve zdraví, štěstí, radosti a hojnosti.

A dnes už NAŠTĚSTÍ vím, že KAŽDÝ SI NESE DŮSLEDKY SVÝCH ROZHODNUTÍ/SVÉHO CHOVÁNÍ. Dřív jsem to vnímala spíš v negativním kontextu. Ale dnes už vím, že těmi důsledky může být i krásná úroda, sladké ovoce. A to sklízím s velkou vděčností a pokorou.

Často si na tuto větu s velkým vděkem vzpomenu. Probouzí ve mně sílu, důvěru, jistotu, vědomí, že já jsem tvůrce, že mám vše ve svých rukou. A ty taky 😉 A to je prostě boží.

Děkuji 🙏

S láskou Lucie ❤