Povol odpor

14.05.2021

Jsem právě na kurzu, který je jen pro ženy. Už jen ten velký ženský kolektiv je pro mě vystoupení z komfortní zóny. Ale volání bylo silné: "Právě tady máš slabinu, toto potřebuješ zažít." A tak zažívám.

Hodně se tu tančí a zpívá. Zpěv miluju, ale sama doma, v autě, koupelně. Ale veřejně ve skupině - další silná výzva. A tanec - wau, super. Na ten jsem se těšila. Ale bože, co to tu pouští za hudbu! To se fakt nedá na tohle se uvolnit a spontánně tančit.
A tak jsem se nejdřív snažila a vedla dialogy s myslí:
"To je hrozná hudba, to mě fakt nebaví."
"No tak to nějak vydrž. Prostě se hýbej a dělej, že tě to baví."
"No ale ty ostatní ženy vypadají, že je to opravdu baví. To snad není možné."
"Poslouchej jen rytmus jednotlivé tóny, nehodnoť celou skladbu a jen se nechej unášet tón, za tónem. No tak, snaž se."
...

A pak jsem si řekla, že buď tady budu další 3 dny v odporu a snaze a posuzování a vydělování se ze skupiny anebo přeberu vedení, stanu se pánem své mysli já a užiju si to tady. A stalo se. Převzala jsem moc nad svou myslí. Tzn. že jsem ji víceméně vypla. Já přece rozhoduji, jak reaguji, já jsem za myšlenkami! Tím jsem přestala klást odpor. A to je ten důležitý bod. Vždy, když se nám něco nelíbí, cítíme tlak, máme vůči tomu odpor, bojujeme, tak nás to více a více pohlcuje, získává to nad námi svou moc, ovládá nás to, nedovolí nám to myslet na nic jiného, ... Když odpor a tlak povolí, jsme volní. Přichází SVOBODA. A my jsme ve flow, v proudu, v uvolnění. Neočekáváme svoje reakce, ale necháváme je přicházet. Pokaždé jiné, byť na stejnou situaci. A to nádhera, plynutí, uvolnění, zábava, spontánnost. A tak mohou přicházet i v nečekaných chvílích krásné pocity a zážitky.


A tak si to tu dnes už užívám. Jsem uvolněná, klidně přijímám, že mě něco nebaví, nelíbí se mi některá skladba, tak si to prožiju po svém. No a co, že jiná žena se při ní rozplývá blahem. Já se rozplynu zase při jiné 😊
A tak je to v životě se vším.
Znáte to přísloví? NETLAČ ŘEKU, TEČE SAMA.
Neřiď svoje emoce, přicházejí sami, jen je přijímej a pozoruj. Buď ve flow. Tady a teď. Pluj životem.

Měj hezký den na vlně svých vibrací. Ať jsou momentálně jakékoliv.

S láskou

Lucie