ŠIŘ POZITIVNÍ VLNY. ZASTAV NEGACI.

12.11.2022

Dneska mě zaujaly kritické komentáře na FB pod příspěvkem jednoho řetězce. Nabízel adventní kalendář - 24 malých krabiček do kterých dáte dárečky. Za 99,- Kč. A prý: "Proč je to zase v angličtině?"

Ale přece díky obrovskému výrobnímu množství jednotlivých artiklů, které jdou pak do celého světa, může být tak nízká výrobní a pak i prodejní cena. Za 99,- Kč bych nenakoupila ani materiál na výrobu těch krabiček a už vůbec nepočítám ten čas. Určitě se dá najít něco podobného v češtině, možná i dřevěného...ale za jinou cenu.

Copak si to ti lidé, co tento výrobek kritizují neuvědomují? Určitě ano, kdyby se zamysleli, kdyby chtěli vidět věci jinak. Ale mají PRIMÁRNĚ NEGATIVNÍ NASTAVENÍ. A to šíří touto kritikou dál do světa. A chytají se na to další lidé, kteří jim přitakávají a rozšiřují tak šedý negativní mrak.

A proto píšu tento příspěvek, i když asi některé mé fb přátele naštve. Aby se aspoň jeden člověk chytl za nos a zastavil tuto negativní šedou vlnu kolem sebe.

Každá mince má 2 strany. A my můžeme změnit naše vidění světa a když se nám něco nelíbí, někdo nám ubližuje, tak se zkusit podívat i na tu druhou stranu. Hledat pochopení a důvody pro jeho chování. A pak si zvolit. Vždycky máme volbu, i když je to někdy velmi těžké.

Pokud budeme zkoumat druhou stranu mince, často najdeme pochopení a soucit k jiným lidem a jejich chování se nás už nebude tak dotýkat a ubližovat nám. Anebo si můžeme zvolit, že už je nebudeme mít ve svém životě. Je to úplně v pořádku. Takže buď mám řetězec ve sledování na FB a nakupuju tam nebo ne. Nebo někdy ano, někdy ne. Můžu cokoliv. Můžu svůj názor dokonce kdykoliv změnit.

Ale zastavme prosím šíření negativity. Zkusme se více dívat na tu druhou stranu mince, hledejme pochopení a důvody a podle toho se dál rozhodujme. Ale v respektu a lásce jeden k druhému, a především sami k sobě.

Pokud by pouze jeden člověk na základě tohoto článku změnil aspoň trochu svoje vnímání světa a zastavil pár negativních slov či myšlenek, už se zastavuje negativní vlna kolem něj, začne se šířit pozitivní ... A ten člověk ovlivní dalšího a ten dalšího... Má to smysl.

Vždyť jenom jedna jediná kapka je ta poslední, než pohár přeteče. A jenom jeden jediný člověk bude ten poslední, než světlo převládne nad temnotou, dobro nad zlem. Každý z nás to může ovlivnit.

Nejsem žádný sluníčkář a vím, že k absolutnímu dobru je ještě dloooouuuuháááá cesta, ale můžeme si to tu více a více zpříjemňovat, ladit do pozitivnějších vibrací, otevírat srdce a respektovat se. A klidně se i s respektem poslat do patřičných míst. Neznamená to všechny milovat a přijímat do svého života. Ale umět je klidně ze svého života vyloučit. Pak se můžeme vyhnout kritice, pomlouvání, hádkám, negativitě.

Jak by řekl můj muž: "Buďte dobří."


S láskou Lucie  💕