Smrad do truhly nezavřete ;-)

03.02.2021

Někteří lidé pracují velmi usilovně na svém osobnostním rozvoji. Absolvovali spoustu odbloků, sezení s terapeuty, vyzkoušeli různé metody, přečetli množství knih a pořád nic. V jejich životě se neprojevuje žádná změna nebo jen velmi malá. Stále přešlapují na místě.
I já mám takové klienty. Zrovna dnes mám za sebou rozhovor na toto téma, o který se s vámi chci podělit.
Tato žena je na cestě už poměrně dlouho. Zná hodně technik, pracuje se svým vnitřním světem sama velmi často a usilovně, medituje, čte, zajímá se o duchovní rozvoj. Spolu jsme udělaly opravdu obrovský kus práce. Množství odhalených vzorců, spousta zjištěných souvislostí, vypátrání příčin opakujících se nezdarů, ... Před Vánoci jsme objevily zásadní překážku v cestě k jejímu spokojenému životu. Už jsme našly všechno, hurá, máme to. Tak teď už víš, kde je hlavní problém a můžeš se jít postarat o svůj život, dát vše dohromady, napravit, zlepšit. Je to jasné!
Těšila jsem se na dnešní rozhovor. Jak mi řekne, co se všechno změnilo, jaká řešení našla. Měla úsměv na rtech, byla jsem tak ráda. Ale jakmile spustila, můj úsměv se začal vytrácet. Cooo???!!! Jak jako: "Všechno je v pohodě."?
Vnesla sice světlo a pravdu do všech oblastí svého života. Svěřila se doma s tím, co sama zjistila, popsala problémy a jejich příčiny, přiznala nějaká svoje pochybení. A taaak se jí ulevilo. Už na to není sama. Už žije v pravdě. Ufff.
Čekám už netrpělivě na výsledek, tak se ptám: "No a co dál?"
"Jak jako dál? Dál jedeme v zajetých kolejích jako dřív. Super. Všechno je v pohodě." Odpovídá nechápavě.
Dál nic? Žádné poučení, odvození následků, zrealizování nějakých změn v životě? Kam ta cesta ve stejných zajetých kolejí asi tak povede? Že by zase ke stejným výsledkům? 😊
A tady je ten zakopaný pes, přátelé. Proto pak žádné metody nefungují. Vy vše musíte začít proměňovat i do reality. Začít skutečně dělat změny. Vykopat se z prdele, přestat se vymlouvat, dělat polovičatá alibistická řešení, poslat strach do háje a začít jednat! Teorie bylo dost. Tohle za vás nikdo neudělá. Rozhodnutí, akce, změny - to je jen na vás.
To je, jako byste doma konečně objevili zdroj toho smrádečku, co se tu už dlouho line. V té staré krásně malované truhle po babičce zůstali nějaké staré hadry. Některé jsou plesnivé, tak smrdí. No, tak jsme se do ní podívali, našli zdroj smradu, zase ji zavřeme a máme hotovo 😉 Zvenku je ta truhla přece hezká. Že jsou ve vzduchu spory plísně nevadí. Dýchali jsme to doteď a nějak jsme to zvládli, tak to zvládneme i dál. No ale sakra, tak už to dotáhněte! Vyházejte ty staré smradlavé hadry. Truhlu pořádně vymyjte a vyčistěte, pokud si ji chcete nechat. A pak se zkuste pořádně nadechnout. Áááách - to je nádhera. Čerstvý vzduch. Žádný smrad.

 
A třeba najdete na dně truhly schovaný poklad 😉